Katholieke kerk amsterdam oost

Hofnieuws amsterdam Over de kerk. De St. Bonifatiuskerk, gelegen aan het Kastanjeplein, was de eerste rooms-katholieke kerk in Amsterdam-Oost. De noodkerk van Sint-Bonifatiusparochie stond vermoedelijk te laag en liep steeds onder water. De definitieve kerk werd ontworpen door Evert Margry, een leerling van architect Pierre Cuypers.


Rooster hofkerk amsterdam

Zaterdagmiddag 10 december kwamen wij als ABG-parochie in de Gerardus Majella bij elkaar voor een parochiemiddag. Het thema van de middag was: “Samen Verder”, en had betrekking op alle voorbereidingen die nodig zijn op in het najaar van te komen tot een nieuwe ABG-geloofsgemeenschap in de Gerardus Majella kerk.

Open kerk amsterdam
Hofkerk amsterdam wiki Oud-Katholieke Kerk - Church. Dating from , the Old Catholic Church on the Ruysdaelstraat succeeded the secret church HH. Petrus en Paulus on the Barndesteeg (which had been used by Catholic parishioners since the 17th century). Refurbished and reopened in , this national monument has been repainted, its decorative stuccos and precious.

Hofkerk amsterdam

Nicolaasparochie. Onze parochie telt zes katholieke kerken. De Nicolaasbasiliek is de hoofdkerk. Daaraan gelieerd is de erk (De Papegaai). Verder zijn er vier “rectoraatskerken”, die worden geleid door een religiuze organisatie. Weblinks naar onze kerken vindt u boven aan deze pagina. In die kerken komen gelovige mensen, zoekende.


Open kerk amsterdam

De kerk – een schepping van de architect Kropholler met veel beelden en prachtige gebrandschilderde ramen van de hand van de Benedictijner monnik Dom Van der Meij – is een Rijksmonument. De parochie maakt deel uit van het samenwerkingsverband Clara & Franciscus, dat de katholieke gemeenschappen omvat van Amsterdam Oost, Amsterdam Zuidoost.
Linnaeushof 94 Auteur: Marella Karpe. - Linnaeushof, Watergraafsmeer. Er zijn nog altijd 3 koren verbonden aan de kerk: 'Jubilemus Domino' dat klassieke werken en Gregoriaans zingt, "Meerklank" met repertoire, dat door drum en gitaar begeleid wordt en het koor "LWM (Liturgische Werkgroep Martelaren)”, dat vooral liederen van Huub Oosterhuis zingt.
Bonifatiuskerk Foto: Beeldbank Stadsarchief Amsterdam Kerk Amsterdam Zuidoost. Een kerk is voor Christelijken een plek waar zij op zondag bijeen komen om een kerkdienst bij te wonen. Ook vinden er diensten plaats voor hun meest belangrijke levensgebeurtenissen: huwelijk, doop en uitvaart. Een bezoek aan de kerk biedt gelovigen troost en steun in moeilijke tijden.
katholieke kerk amsterdam oost


Bonifatiuskerk, gelegen aan het Kastanjeplein, Chassékerk. De Chassékerk is de bijnaam van de voormalige rooms-katholieke Kerk van Onze-Lieve-Vrouw van Altijddurende Bijstand in Amsterdam. De bij aanvang voorgestelde naam Baarsjeskerk, naar de naam van de van 19in gebruik zijnde hulpkerk, sneuvelde al vrij snel. De kerk is gelegen aan de Chasséstraat in stadsdeel West en is.